Tesla Model 3 Özellikleri


Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Motors kurulduğu günden beri yaptığı arabalarla adından sıkça söz ettiren şirket, bu kez çıkardığı arabanın fiyatı ile de adeta şaşırttı.

Şimdiye kadar çıkardığı araçlarda yüksek fiyat-düşük hacim politikası ile ilerleyen şirket, elektrikli araçların yaygınlaşabilmesi için uygun fiyatlı bir araç piyasaya çıkardı. Aracın şuanda Amerika satış fiyatları 35000 $ dan başlamaktadır.

Model 3, tasarımı kadar teknik özellikleri ile de piyasadaki birçok rakibine resmen göz dağı veriyor.

Teknik Özellikleri

1. Mesafe: Tek şarjda 220 mil (yaklaşık 350 km) gidebilen araç, dünya devi firmalara adeta fark atıyor.

2. İvmelenme: 0’dan 100 kmh hıza 5,1 ile 5,6 saniye aralığında çıkabilen araç, diğer dizelve benzinli araçlara bu alanda fark atmış durumda.

3. Dokunmatik Ekran: Aracın tüm donanımı kontrol etmek için ön tarafta 15” lik dahili navigasyonu olan bir ekran yer almakta.

4. Güvenlik: Bulunduğu sınıftaki araçlar arasında en güvenli araç olarak göze çarpmaktadır. 8 adet hava yastığı bulunmaktadır.

5. WiFi ve LTE: Araçta internete bağlantı sağlayabilmek için WiFi ve LTE bağlantı mevcuttur.

6. Sesli kontrol ve anahtarsız giriş: Aracın içerisinde sesle kontrol sağlayabileceğiniz gibi, araca binerken anahtar kullanmadan da giriş yapabileceksiniz.

Bu özelliklere ek olarak, elektrikli araçların hayatımıza girmesiyle birlikte telefonlarda olduğu gibi yazılım güncelleme de hayatımıza girecek. Yazılım güncellemeleri sayesinde aracı satın aldığınızda olmayan bir özellik sonradan eklenebilecek. Tesla’nın ayrıca bu yıl sonuna doğru gelişmiş bir şerit takip sistemini de bu özelliklere eklemeyi planladığı bizzat Elon Musk tarafından dile getirilmektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir