Spor Araba Nasıl Seçilir?


Arabalar temel taşıma ihtiyacımızı ilk başlarda taşımakla birlikte, ilerleyen yıllarda içerisindeki konfor artırılmak istenmiş, bir takım özellikler getirilmiş, bayan escort hatta arabalar arazi, yolculuk, şehir içi, spor  gibi çeşitli amaçlar  için kullanılmaya başlanmıştır. Peki spor arabalar nasıl seçilmelidir, bir göz atalım:

Ne tür bir arabaya sahip olmak istediğinizi belirleyin : Bu araç 2 kapılı mı 4 kapılı mı, hatchback mi sedan mı, coupe mı, üstü açılabilir olanlardan mı..? Aracın iskeletini ve büyüklüğü, zevkinizin temel yapı taşı olduğu için bu aşama çok önemlidir.

Nerenin arabası size daha çok hitap ettiğini belirleyin : Bu istediğiniz spor araba, Italya’dan mı Japonya’dan mı Amerika’dan mı yoksa başka bir ülkedeki bir spor araba mı? Ağırlığı, hızı, yakıt tüketimi gibi kriterleri de göz önünde bulundurarak size uygun ülkenin arabasını tercih edin.

Aracınızı tam olarak nerede kullanacaksınız : En önemli sorulardan birisidir. Trafiğe açık bir alanda işinize, okulunuza, arkadaşlarınızla takılmak için mi almak istiyorsunuz; yoksa F1 veya uçak pisti gibi trafiğe kapalı alanlarda kullanmak için mi almak istiyorsunuz? Bu sizin araba seçimi kriterinizde büyük bir önem arz eder.

Araştırın : Almak istediğiniz arabayı, ulusal veya uluslararası dergi veya internet yayınlarında araştırın. Avantajları ve dezavantajlarını bir de ordan görün. Sizler için büyük bir rehber kaynağı olacaktır.

Ekonomik gücünüzün yetip yetmeyeceğinden emin olun : Parçaları, vergisi, yakıt tüketimi gibi aracın çıkarmış olacağı masrafı göz önünde bulundurun. Aksi takdirde ekonomik sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Deneyin : Özellikle ikinci el spor otomobil alıyorsanız, en az iki saat bir test sürüşü yapmanızda fayda var. Ayrıca satın alacağınız aracı kolay bir şekilde satıp satamayacağınızı, öğrenin.

Modifiye imkanlarını araştırın, yaratıcı olun : Almak istediğiniz araca istediğiniz bir ekstra modifiye yaptırabilir misiniz? Bu modifiye parçayı nasıl ve ne kadara temin edebilirsiniz? Bunları da internet üzerinden, forumlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir