Lastik Parlatıcı Nasıl Kullanılır?


Araçlarımızın görüntüsü kıyafetimiz gibidir. Bizi ve kimliğimizi yansıtan önemli bir parçamızdır. Bu nedenle de yıkatır, siler, temizler veya güzel döşemeye özeniriz. Bir de lastiklerin temizliği, parlaklığı hususu var… Her ne kadar yolun tozuna, pisliğine maruz kalsa da otomobillerimizin lastiklerinin de parlak ve temiz kalmasını sağlayabiliriz.

  • Lastik parlaklığını sağlayabilmek için piyasada birçok markaya ait onlarca ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin kimisi sıvı kimisi sprey şeklinde satışa sunulmaktadır. Hangisi olduğunun bir önemi yok (elbette markaya göre kalite fark edecektir) çünkü püf noktası parlatıcı sprey ya da su ile lastiklerimizi temiz bir sünger kullanarak silmekten geçmektedir.
  • Kullandığımız parlatıcıyı lastiklerimize sıkıp veya sürüp ardından sünger ile üzerinden geçtiğimizde anında farkı görebileceğiz. Bu parlaklık çamur vb. ağır bir kire maruz kalmadığı sürece lastiklerimizde birkaç gün kalacaktır.

Bunun dışında lastik parlatıcısı almadan da belki evimizde var olan bir ürünle de lastiklerimizi parlatabiliriz. O etkili ürün ise “kola”dır. Bildiğimiz, içtiğimiz kolanın bileşenlerindeki güçlü etki tıpkı parlatıcılar gibi lastiklerimizin parlak ve temiz görünmesini sağlar. Kolanın bir zararı olur mudiye soracak olursanız elbette asitli bir bileşen olduğu için sürekli kullanımda çok iyi bir tercih sayılmayabilir. Ancak birkaç kullanım ile tekerlerimizi abartılacak boyutta yıpratmaz. Tercih sebebi ekonomik olması ve kolay ulaşılabilir olması olabilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir