Geçici Trafik Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?


Araçlar’da çekme vergisi aracımızı belli süre için kullanmayacaksak ve aynı hurda işleminde yaptığımız gibi plakaları ile ehliyet ruhsat el konulmasına müracaat ediyoruz. Or dan bize Bu çekme ruhsatı ve tekrar trafiğe çıkma adayı denilmektedir. Yalnız bir çekme vergisi araca motorlu taşıtlar vergisi üzerine binilmez. Kişinin dilediği zaman trafiğe çıkartır ve istediği zaman’da motorlu taşıtlar vergisini verebilir.

Geçici Trafik Belgesi Nasıl Alınır?

Geçici trafik belgesi kişilerin araç noter’de satın aldıktan sonra noter tarafından verilen belgedir. bunun süresi ile trafik tespit ruhsatını alana kadar yada tespit müdürlüğü aracın ruhsatını kişinin gönderene kadar  geçerlidir.

Trafik Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafik Tescil İşlemleri Kişinin bağlı bulunduğu içe emniyet müdürlüklerinde yada aracın ruhsatında yazan bağlı bulunduğu trafik tescil müdürlüklerinde yapılmaktadır.

Araçlar’da Çekme Belgesi Nedir?

Araçlar’da Çekme Belgesi eğer aracımızı belli bir süredir kullanmadığımız için aynı hurda işlemlerindeki gibi yaptığımız gibi plakaları ve ruhsatları ile ilgili trafik ve tespit müdürlüğüne müracaat ediyoruz. plakalarını tespit ediyoruz ve or dan bize çekme belgesi ruhsatı veriyorlar. Bu Çekme Belgesi Ruhsatı Demek araç tekrar trafiğe çıkmak için aday demektir. yalnız çekme belgesi sürecinde ancak motorlu taşıtlar vergisi yerine girilmez kişinin dilediği zaman aracının tekrardan trafiğe çıkarabilmesidir. ve tekrar’dan motorlu taşıtlar vergisini ödemeye başlar.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir