Far Lekesi Temizleme Nasıl Temizlenir


Far Lekesini Temizleme İçin Ne Yapmak Gerekir

Far lekesi, boyalı ve yağlı bir yapısı olması itibari ile inatçı bir lekelerden biridir.

Far Lekesi Nasıl Çıkar?

Far lekesini çıkarmak için sabunlu su kullanabiliriz.

Far lekesini çıkarmak için makyaj temizleme mendilini sabunlu suya batırarak far lekesini temizleyebiliriz.

Far lekesini çıkarmak için, oksijenli su da kullanabiliriz.Bir pamuğu oksijenli suya batırarak far lekesini temizleyebiliriz.

Far Lekesi Ne Şekilde Çıkartılır?

Far lekesini çıkarmanın yollarından biri de limonlu su ile far lekesini çıkarmak! Bir kabın içine yarım limon suyunu sıkalım. İçine iki yemek kaşığı su ilave edelim. Elde ettiğimiz karışımla far lekesini silebiliriz.

Far lekesi bir kumaşa veya giysiye bulaşmışsa, çıkarmak için yapmamız gereken işlem, kumaşı sirkeli suda bekletmek olacaktır. Bir kovanın içine biraz ılık su koyalım. İçine bir bardak sirke koyduktan sonra far lekesi olan giysimizi ıslatalım. Bir süre ıslandıktan sonra beyaz sabun ile ovalayarak far lekesini çıkarabiliriz.

Kimyasal Çıkarıcılar

Far lekesini çıkarmak için doğal kir çıkarıcılardan kullandığımız gibi kimyasal içerikli kir çıkarıcılardan da yararlanabiliriz. Fakat kimyasal kir çıkarıcıları kullanırken dikkatli olalım. Kumaşın rengine zarar vermeyen kir çıkarıcıları tercih edebiliriz. Far lekesini çıkarırken mutlaka sıcak su kullanmayalım. Sıcak su lekenin daha geniş alana yayılmasına sebep olacaktır. Bir de sıcak su ile kir kumaşın liflerinden geçerek daha derine geçer. Bu Sayede lekeyi çıkarmak bir kat daha zorlaşmış olur. Lekeleri çıkarmakta altın kural kir her zaman taze iken müdahale etmeliyiz..


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir