F25 BMW X3 Teknik Özellikleri


F25 BMW X3, Alman markanın orta sınıf SUV sınıfındaki başarılı temsilcisi. En büyük rakipleri Audi Q3 ve Mercedes GLC ile çetin bir mücadele içerisinde olan X3, sınıfında referans alınabilecek sürüş özellikleri ve zengin donanım seçenekleriyle oldukça başarılı satış rakamlarına ulaştı. Şimdi aracı detaylı olarak inceleyelim.

F25 BMW X3 Nasıl Bir Araba?

F25 BMW X3, sportif sürüş tercih eden aile babaları için adeta biçilmiş kaftan. Yerden yüksek yapısına rağmen adeta bir 3 Serisi gibi yol tutan X3 bu konuda kesinlikle övgüyü hak ediyor. Bu dinamiklerin oluşmasında arkadan itiş temelli bir yapının kullanılmasının payı da büyük. Araç sportif sürüş özelliklerini sunarken konfordan ise asla ödün vermiyor. Oldukça sessiz ve dengeli bir amortisör sistemine sahip. Aracın boyutları ise eski jenerasyona göre oldukça büyük ve yaşam alanı kesinlikle daha kullanışlı. Kullanılan malzemeler ise tahmin edilebileceği üzere çok kaliteli.

F25 BMW X3 Teknik Özellikleri

BMW X3, ülkemizde 1 adet benzinli 1 adet dizel motor seçeneği ile satılıyor. 5 Serisi gibi ailenin diğer üyelerinden tanıdığımız 1.6 litrelik turbo benzinli ünite ile çalışıyor. 170 beygir güç ve 250 tork üreten makine, 1800 kilo ağırlığındaki aracı 0’dan 100 kilometre hıza sadece 9,3 saniyede çıkartıyor. Bu başarılı hızlanma verisinde 8 ileri ZF otomatik şanzımanın payı büyük. Araç 100 kilometrede ise ortalama olarak 7 litre benzine ihtiyaç duyuyor.

Dizel X3 ise 2 litrelik motoru ile çok daha performanslı bir sürüş vaat ediyor. 190 beygir güç ve 400 NM tork üreten motor, aracı 0’dan 100 kilometre hıza sadece 8,1 saniyede çıkartıyor. Bu hızlanma verilerinin yanında 100 kilometrede ortalama olarak sadece 5,3 litre mazota ihtiyaç duyuyor. Ancak benzinli seçeneğe göre bir üst vergi diliminde yer alan dizel motor, birazcık daha tuzlu bir fiyat etiketi taşıyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir