Dikiz Aynası Nasıl Yapıştırılır?


Uzun yıllar kullanılan araçlarda en fazla karşılaşılan problemlerden biri dikiz aynanın sabitlenme sıkıntısıdır. Dikiz aynalarını çoğu şoför japon yapıştırıcısıyla sabitlemeye çalışır; fakat bu yöntem kalıcı bir çözüm sağlamaz. Kalıcı çözüm için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Masrafsız bir malzemeyle ve daha risksiz bir yöntemle dikiz aynasını yapıştırmak istiyorsak; çeşitli markaların dış şartlara uygun çift taraflı bantlarından alabiliriz. Bu bantlar bütün yapı marketlerde bulunmaktadır. Önemli olan nokta; bu bantları uygulama sırasında sürekli sıcak tutmaktır. Bantı açmadan önce dikiz aynasının cama yapışacak kısmına bir kaç dakika saç kurutma makinesiyle sıcak hava uygulaması yapalım.

Yeterince ısınan bölgeye bandın bir tarafını yapıştırıp öbür tarafın da jelatinini açarak sıcak hava uygulayalım. Bantın diğer yüzünü de yeterince ısıttıktan sonra bu kısmı cama yapıştıralım. Camın dış kısmından bandın olduğu bölgeye saç kurutma makinesiyle sıcak hava vermeye devam edelim. Bu sırada dikiz aynamızı cama doğru orta şiddette bastıralım. Saç kurutma makinesini durdurduktan sonra bastırma işlemine bir süre daha devam edelim. Birkaç dakika geçtikten sonra dikiz aynamız kalıcı bir şekilde sabitlenmiş olacaktır.

Hem cam hem metal için özel sıvı yapıştırı ve sabitleyici spreyi yapı marketlerden edindikten sonra sıvı yapıştırıcıyı dikiz aynamızın cama temas eden kısmına uygulayarak cama yapıştıralım. Camla aynanın birleştiği  bölgeye sabitleyici spreyi de uygulayarak yapışkanın sertleşip sabitlenmesini sağlayailiriz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir