Dikiz Aynası Nasıl Temizlenir?


Sürücünün sürüş esnasında arkasından gelen araçları kontrol etmesini sağlayan dikiz aynası zaman zaman tozlanmakta ve kirlenmektedir. Peki dikiz aynası nasıl temizlenir? İşte cevabı.

Dikiz aynası sürücünün arkasından gelen araçları kontrol edebilmesi için önemlidir. Net bir görüş sağlanması için dikiz aynası temizliği yapılmalıdır. Araba dekorasyonunda dikiz aynasına büyük bir görev düşer. Arabasını süslemek isteyen kişiler dikiz aynasına peluş oyuncak, araba kokusu vb şeyler asarlar. Burada dikkat edilecek nokta dikiz aynasına ağır ve toz tutucu eşyaların asılmamasıdır. Bu aynada kirliliğe ve ayar bozukluğuna yol açar. Dikiz aynası öneminden dolayı her zaman net görüntü verecek şekilde olmalıdır. Bunun için temizliği en az ayda bir kere yapılmalıdır.

Dikiz aynası temizliğine kuru bir bez ile arka gövde ve çerçeve silinerek başlanılır. Ayna temizliği ise mikrofiber bez ve camsil ile yapılır. Aynayı sildikten sonra kuru bez ile tekrar kurulamanız gerekir. Islak kalan zeminde lekeler oluşur ve bu görüntünün bulanıklaşmasına neden olur. Bunun için leke kalmadığından emin olunana kadar temizlenmesi gerekmektedir. Bazı dikiz aynalarına kamera veya gösterge takılmaktadır. Bu dikiz aynalarının temizlik işlemi daha az su ile yapılmalıdır. Temizlik sırasında sudan dolayı sisteminiz zarar görebilir. Bunun için ıslaklık oranını az bir seviyede tutmalısınız. Dikiz aynasına asılan eşyaların da temizliği yapılmalıdır. Bu dikiz aynasının daha geç kirlenmesine yol açar.

Dikiz aynası temizliğinde son nokta arabanızın arka camını da temizlemektir. Bu dikiz aynasına net görüntü düşmesine yol açar. Dikiz aynası temizliği narin bir şekilde yapılmalıdır. Sert yapılacak bir temizlik ayna ayarının bozulmasına yol açabilir. Dikiz aynası temizlik işleminiz bittikten sonra ayarlamasını yapmayı unutmamalısınız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir