Cam Suyu Nasıl Eklenir?


Aracımıza cam suyunu eklemek için, kaputun altında bulunan cam suyu haznesini bulmamız gerekir. Haznenin kaput içerisinde ki yeri araçlar arasında farklılık gösterebilir. Eğer haznenin yerini bulduysak ya da biliyorsak geriye sadece haznenin kapağını açıp, cam suyunu dikkatlice içerisine doldurmak kalır. Cam suyu eklemek için herhangi bir teknik birikime gerek yoktur. Herhangi bir insan doldurabilir. Plastik kapağı açıp suyu içeri eklemek dışında herhangi bir teknik detay yoktur.

Aracımızın cam suyu haznesine sadece su koyduğumuz zaman kış aylarında soğuk havadan dolayı donma olayları ile karşılaşabiliriz. Eğer böyle bir donma olayı ile karşılaşırsak aracımızı çalıştırdığımızda sileceklerimiz işlevini yapamayacaktır. Bu donma olayları ile karşılaşmamamız için aracın su haznesine antifirizli cam suyu koymalıyız, Böylelikle haznedeki su, donmama özelliği kazancak ve sileceklerimiz her zaman çalışır durumda olacaktır.

Dikkat etmemiz bir nokta daha var ki aracımızın su haznesine sadece antifirizli cam suyu eklememeliyiz, bunun yerine antifirizli cam suyunu normal cam suyu ile karıştırarak haznemize eklemeliyiz. Peki, normal cam suyu ve antifirizli cam suyu oranı nasıl olmalıdır derseniz, en ideal oranı aracınızın su deposunun üçte birine antifirizli cam suyu, geriye kalan alana ise normal cam suyu ekleyerek yakalayabilirsiniz ve şunu da unutmayın ki su deposunun tamamen dolu olması sizin için artı bir durumdur.

Son olarak, aracımızın su haznesine her suyu koymamalıyız çünkü, koyduğumuz sular kireçli olabilir. Kireçli su hem camımız da lekelere yol açabilir hem de ve su haznesi zamanla kireç tutabilir. Bunların dışında oluşabilecek bir olumsuz etken ise, sileceklere giden ince su borularının zamanla kireçlenmesi ve boruların ince olmasından dolayı, kireçlenmenin tıkanmaya yol açmasıdır. Böyle bir durumda ise yine silecekleriniz görevini yapamayacaktır. Bunun için su haznenize özel cam suyu koymanızı tavsiye ederiz…


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir