Aile Otomobili Nasıl Seçilir?


Otomobil denince insan bir durup düşünüyor. Ne alsam, nasıl alsam, ne renk alsam, param hangisine yeter! Her zaman kendi ihtiyaçlarına göre düşünen birey gençken spor bir araba, evlenince dört kapılı bir araba, çocuklanınca daha geniş bir araba sevdasına düşüyor. Yaş ile büyüyen araba rengi de bazen eşin bazen çocukların bazen de kişinin zevkine göre belirleniyor.

Değişen ihtiyaçlara göre tercihlerde değişebiliyor. Fakat tüketimin ve dolayısıyla üretimin arttığı dünyamızda çeşit çeşit üretilen arabalardan hangisini satın alayım, hangisi benim ihtiyacımı karşılayacak düzeyde?

Özellikle yapacağınız araba seçiminde tek kişi değilseniz, bir aileyseniz yani, karar vermek eşe de sormayı gerektireceği için biraz daha zorlu bir süreç olabiliyor. Bu süreci biraz daha az sancılı atlatmanız için ailenize en uygun arabayı seçmenizde bu yazı size biraz yol gösterebilir diye düşünüyorum. En azından bu özellikleri sıraladıktan sonra kararı sadece renk konusunda vermek gerekir, kim bilir!

Aile otomobili nasıl seçilir?

  • Bir kere eğer küçük bebeğiniz varsa, arabada bebek koltuğu bulundurma yasasını unutmayın ve önce bebek koltuğunuzu alın! Bebek koltuğunuz arka koltuğa sığdıktan sonra yanına da bir yetişkin rahatça hareket edecek şekilde oturabilmelidir. Bebeğiniz varsa ayrıca arka koltukta hava yastığı olmamasına dikkat edin. Ya da öyle bir model alsanız da arka koltuktaki hava yastığını bir şekilde pasif hale getirin ki çocuğunuz zarar görmesin. Önce miniklerin güvenliği!
  • Daha sonra büyük bir aile olmanın gereklerinden olan çok eşya sorunsalına parmak basalım. Tabi ki bagaj hacmi, gözlük gibi ufak tefek şeyleri koymaya yarayan ekstra bölmeler aile otomobili seçerken ailelerin dikkat edeceği olmazsa olmaz unsurlardandır.
  • Uzun yolculuklarda soğuk bir şeyler içmek istemeniz tabi ki doğal! Soğuk hava bölmesi olan araçların da uzun yolculuklarda hem sizin hem de ailenizin ihtiyaçlarını karşılamakta üstlerine yoktur.
  • Aracınızın içinde ailenizin de kendinizin de rahatlığını düşünmek zorundasınız. Böyle olunca araba hacmi, doğal olarak araba boyutları da büyüyor. Ama en önemli şey, her zaman güvenlik. Ve yeni nesil arabalar, güvenlik ihtiyacınızı çok başarılı şekilde karşılayan araçlar. Siz dikkatli sürün, yeter!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir